Auto/Tech

Kjo është makina më e shpejtë në botë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

SSC Tuatara, është makina më e shpejtë në botë me 482 kilometra për orë.

Qëllimi i kësaj makine është të thyej rekordin botëror të shpejtësisë.

Kur mendoni për këtë, mund të thoni që është një çmenduri. Për t’iu afruar kësaj shpejtësie dhe kësaj performance kërkon inovacion super të mirë. Por, kjo nuk është duke e ndalur “SSC North Amerika”, transmeton lajmi.net.

Video:

The SSC Tuatara

This is the SSC Tuatara. The world's fastest road car with a face-melting top speed of 300mph 🏎🤯Supercar Blondie

Posted by UNILAD Tech on Saturday, August 31, 2019

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Auto/Tech

Të gjitha modalet që do të prezantohen në shkurt nga Volkswagen

Auto/Tech

U hoq nga qarkullimi në Gjermani, por në Kosovë kjo BMW po shitet me çmim marramendës

Auto/Tech

Sony lanson logon zyrtare të PlayStation 5

Auto/Tech

Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri