Sport

Kjo është lista e Shqipërisë për ndeshjet e tetorit

Edi Reja ka shpallur listën me lojtarët e ftuar për dy ndeshjet e tetorit te Kombëtarja Shqiptare.

Kuqezinjtë në tetor zhvillojnë tri ndeshje, një miqësore dhe dy në kuadër të Ligës së Kombeve.

Më 7 tetor, Shqipëria luan ndaj Armenisë sfidën miqësore.

Më 11 tetor, skuadra e drejtuar nga Reja udhëton për ndeshjen kundër Kazakistanit, ndërsa më 14 tetor, luan ndaj Lituanisë.

Listën e plotë të Edi Reja e gjeni në pjesën e mëposhtme.

Postime të ngjajshme
Sport

Nëntë ndeshje të mbetura, kjo është data kur mbyllet stinori vjeshtor në futboll

Sport

Kryetari i Lipjanit tregon pse Arbëria nuk po mund t’i luajë ndeshjet në stadiumin e qytetit

Sport

Liga e Veteranëve vjen sot me dy super ndeshje

Sport

Situata me COVID-19 por përkeqësohet, kampionati rrezikon ndërprerjen, FFK me mjek shtesë në stadiume