Sport

Kjo është lista e dhjetë golashënuesve më të mirë të Përfaqësueses së Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka dy ditë që ka filluar përgatitjet për dy ndeshjet e muajit tetor, që do t’i zhvilloj në kuadër të Kampionatit Botëror ‘Katar 2022’.

‘Dardanët’ fillimisht do të takohen me Suedinë me 9 tetor, kurse tri ditë me vonë e presin Gjeorgjinë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.

Para këtyre ndeshjeve listës së golashënuesve të kombëtares së Kosovës i prinë sulmuesi i Lazios, Vedat Muriqi, i cili në 33 paraqitje ka realizuar 17 gola.

Arbër Zeneli renditet i dyti me 9 gola të shënuar në 27 ndeshje, kurse pas tij vjen Milot Rashica, i cili në 33 takime ka realizuar 6 gola.

Me poshtë keni listën e 10-të golashënuesve më të mirë të Kosovës.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit