Lajme

Kjo është letra e Albin Kurtit dërguar Isa Mustafës

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar letrën të cilin kreu i kësaj partie Albin Kurti ia ka dorëzuar kryetarit të LDK-së Isa Mustafa.

Në këtë letër, kryetari i LVV-së, Kurti, i bën thirrje Mustafës të heqë dorë nga largimi i Glauk Konjufca nga kreu i Kuvendit dhe e fton të rikthehet në tryezën e bisedimeve për marrëveshje për qeverinë e përbashkët

Kurti thotë se është për të ardhur keq se Mustafa ka vendosur që të ndalë bisedimet për koalicion, duke thënë se e ka detyruar që të shkruaj letra.

 

Postime të ngjajshme
Lajme

Pamje të aksidentit Prishtinë-Ferizaj, vetura futet në restorant

Lajme

Ekskluzive: Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Pacolli, diskutojnë për mundësinë e koalicionit

Lajme

-20 gradë Celsius: A do të bjerë borë gjatë janarit? Flet Sylë Tahirsylaj

Lajme

57 milionë euro në 2019 shpenzime si pagesë për veteranët e UÇK-së