Lajme

Kjo është komuna me më së shumti raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Komuna e Gjilanit aktualisht është duke prirë me më së shumti raste aktive me COVID-19 në Kosovë.

Në njoftimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë është bërë e ditur se numri i rasteve aktive në Gjilan është 51.

E dyta pas Gjilanit është Prishtina me 22, e pasuar nga Ferizaj me 20 raste pozitive. Prizreni ka 13 raste aktive, derisa Peja ka 12.

Në total në Kosovë me COVID-19 janë edhe 134 raste.

Sipas MSH-së, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar shtatë raste të reja pozitive me COVID-19 dhe asnjë rast i vdekjes.

Postime të ngjajshme
Lajme

KQZ tregon procedurat për ndërrimin e qendrës së votimit

Lajme

I nxehti ekstrem kufizon punën jashtë, nga ora 12:00 deri në 16:00 kufizohet lëvizja

Lajme

Avdyli e Hamza përplasen keq për Hashim Thaçin

Lajme

COVID-19: A do të ketë masa të reja, flasin nga Ministria