Sport

Kjo është klauzola që Barcelona duhet ta paguajë për ta marrë Xavin si trajner

Barcelona ka mbetur pa trajner duke qenë se pas startit negativ, drejtuesit me në krye presidentin Joan Laporta vendosën të shkarkonin nga detyra trajnerin Ronald Koeman.

Tashmë, në klubin katalanas po mendojnë për pasuesin e holandezit, teksa kanë edhe një të preferuar. Fjala është për ish-futbollistin e tyre në epokën e artë, Xavi Hernandez.

Aktualisht, Xavi është duke ushtruar profesionin e trajnerit në Katar në klubin e Al Sadd, teksa në qershorin e kaluar rinovoi edhe kontratën.

Pikërisht, një detaj i tillë i ka prishur jo pak punë Barcelonës të cilët për të rikthyer Xavin në “Camp Nou” duhet të paguajnë një klauzolë prej pesë milionë eurosh.

Ndërkohë, për të sheshuar të gjitha diferencat mes palëve drejt Katarit kanë fluturuar zëvendëspresidenti i Barcelonës, Rafa Yuste dhe drejtori sportiv, Mateu Alemany.

Tashmë, pritet që në orët në vijim të ketë zhvillime teksa presidenti Bartomeu pret një përgjigje pozitive nga dy të deleguarit e tij.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *