Lajme

Kjo është gruaja më e kërkuar në Evropë

Eva Zámečníková është gruaja e vetme, mes 65 janë kriminelëve më të kërkuar nga EUROPOL, në listën e përditësuar së fundmi.

40-vjeçarja sllovake është dënuar me tetë vite burg për vrasje të mbetur në tentativë.

Sipas aktakuzës, biznesmenia e cila kishte një dyqan lulesh në Sllovaki, ka urdhëruar vrasjen e bashkëshortit të saj më 15 janar të vitit 2014 duke i dhënë një vrasësi me pagesë 50 mijë euro.

Por ky i fundit, iu drejtua policisë dhe u bë dëshmitar i kësaj ngjarjeje.

Ajo planifikoi të shpallte të zhdukur bashkëshortin dhe kështu të merrte pjesën tjetër të shtëpisë së tyre.

Sipas dëshmitarit, arsyeja pse ajo donte të hiqte qafe burrin e saj është se nuk donte ta mbante më me para.

Që në fillim, pretendoi se ishte e pafajshme dhe gjithashtu hodhi poshtë marrëveshjen me personin që do të kryente vrasjen.

Ajo ka theksuar vazhdimisht se vrasja e bashkëshortit të saj nuk lidhet me asnjë përfitim financia, duke theksuar se ka të ardhura shumë herë më të larta, duke përfshirë biznesin dhe truall.

Të tjera nga interneti:

Mos e shtyni !!! Nëse keni thonjtë e verdhë ose kërpudhat, duhet ta bëni menjëherë…
Eva Zámečníková u arrestua më 24 janar të vitit 2014, ndërsa zbuloi se ishte shtatzënë. Në gusht ajo u lirua me kusht dhe në shtator lindi një vajzë, e cila jeton në Bohemi.

Ndërsa më 14 janar 2020, Gjykata e Lartë e Republikës Sllovake lëshoi ​​një urdhër-arresti për të.

Më 9 qershor të vitit 2020, Gjykata e Specializuar Penale në Pezinok lëshoi ​​një urdhër-arresti ndërkombëtar për Eva Zámečníkovan.

Related posts
Lajme

Këto vende nesër do të mbesin pa energji elektrike

Lajme

Fronti i ftohtë ajror po depërton në Kosovë, sjellë reshje bore e shiu

LajmeShow Bizz

Turp në Big Brother VIP: Improvizuan “varrimin” e Einxhel duke i vendosur lule dhe bërë homazhe

LajmeShow Bizz

E turpshme, Arjola dhe Monika shkrihen së qeshuri pas rrëzimit të Einxhelit në Big Brother VIP

Leave a Reply

Your email address will not be published.