Lajme

Kjo është gjendja e të plagosurve

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Mjeku kujdestar i QKUK-së, Agron Çitaku ka dhënë detaje për gjendjen e të plagosurve nga të shtënat me armë në Prishtinë.

Ai para mediave ka thënë se një person është futur në sallë, e të tjerët janë në gjendje të rëndë.

“Para orës 16:00 jemi lajmëru për të plagosur nga të shtënat me armë. Në ora 14:00 janë sjell me emergjencë. Personat kanë ardhur me lëndime të rënda trupore dhe janë në trajtim. Prej tyre, një në sallë, dhe dy tjerë janë në gjendje të rëndë”, ka thënë Çitaku.

Ai ka treguar se të personat janë të plagosur në pjesë të ndryshme në trup.

Ndërkaq, në një përgjigje me shkrim nga Zyra për Informim kanë treguar se një person nuk ka arritur t’i mbijetojë plagëve ndërsa tre të tjerë kanë vdekur./Indeksonline/

Posted by IndeksOnline on Thursday, September 5, 2019

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat