Lajme

Kjo është gjendja e pacientëve me COVID-19 në Kosovë

Kjo është gjendja e pacientëve me COVID-19 në Kosovë.

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se 60 pacientë me COVID-19, po trajtohen në ShSKUK, raporton Gazeta Express.

Sipas SHSKUK’së, 29 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe 3 në kujdes intensiv mjekësor.

Numri i pacientëve sipas klinkave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 7 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 27 pacientë post-covid-19

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 1 pacient

Spital i Pejës, 4 pacientë

Spitali i Gjakovës, 10 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 9 pacientë

Spitali i Ferizajt, 2 pacientë

Related posts
Lajme

Koci tregon përse kërkoi shtetrrethim për Rrafshin e Dukagjinit pas ngjarjes tragjike në Gllogjan

Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Lajme

Këto janë rastet e reja me COVID-19

Lajme

“Po ta garantoj që e rrehi e shkoqi”, rikthehet pas një viti zënka mes Milaim Zekës e Tomë Gashit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *