Sport

Kjo është futbollistja e cila paraqitet shkëlqyeshëm edhe si portiere

Dafin Tahiri përveq se është një super futbolliste, ajo paraqitet shkelqyeshëm edhe si portiere.

DafinaTahiri èshtë pjesë e skuadrës Ardhmëria ku paraqitet në rolin e mesfushores, ndèrsa ajo èshtë duke u përgatitur edhe për portiere te Shkolla “WVP Furra”.

Kapitenja e Ardhmērisë nè një prononcim për BlicMedia, ka treguar për synimet e saja në të ardhmen.

“Unë gjithashtu luaj edhe në rolin e portieres në të cilen kam talent dhe besoj qè njè ditë do të arrij sukses edhe në rolin e portieres që të bëhem lojtare e madhe evropiane. Gjithashtu dëshiroj që një ditë do tè mbroj edhe pèr Kombètaren e Kosovës”, ka thënë Dafina Tahiri. /BlicMedia.net

Dafina Dauti

Postime të ngjajshme
Sport

Zeqiri: Mezani gaboi në zëvendësime, duhej të futej në lojë ky futbollist

Sport

Ish futbollisti i Gjilanit: Mezani është fajtor, ai duhet të jep dorëheqje!

Sport

Presidenti i Dritës mburret me fitoren, drejtori sportiv e ka me kritikët!

Sport

Devolli rrëfehet për aventurën te Drenica