Lajme

Kjo është deputetja që do ta zëvendësojë Vjosa Osmanin në Kuvend

Kuvendi i Kosovës është duke e mbajtur seancën për të diskutuar lidhur me situatën epidemiologjike dhe sigurimin e vaksinës anti-Covid në vendin tonë.

Minuta më parë filloi kjo seancë e udhëhequr nga Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca.

Konjufca në këtë seancë njoftoi se deputetja që do ta zëvendësojë Vjosa Osmanin pasi kjo e fundit është zgjedhur presidente është Yllza Hoti, e Lëvizjes Vetëvendosjes.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kompania që transportoi kokainën dhe pronarët e saj

Lajme

A është çmimi arsyeja që Kosova ende nuk ka blerë asnjë vaksinë?

Lajme

Ndodhë në Kosovë: Vetura për pak sa nuk i shtyp publikun që shikonin garat

Lajme

Këta janë të arrestuarit në aksionin e sotëm ku u kapën 400 kg kokainë