Sport

Kjo është deklarata interesante e Klopp rreth transferimit të Ronaldos në Manchester United

Tashmë është zyrtare, Cristiano Ronaldo, do të vazhdojë karrierën te ish-klubi i tij, Manchester United.

Klubi i Juventus ka pranuar një ofertë prej 25 milionë eurosh për Ronaldon, kurse ky i fundit do t’i bashkohet “Djajve të Kuq” deri në vitin 2023, përcjell GazetaBlic Sport.

Në lidhje me transferimin e yllit portugez te rivalët e tyre më të mëdhenj, ka folur trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp.

Klopp dha një deklaratë interesante duke e cilësuar Ronaldon si një investim të tanishëm dhe jo si një investim për të ardhmen.

“Nuk është biznes për të ardhmen, është tani, menjëherë. Kështu funksionojnë disa klube, por duhet të ketë mënyra të ndryshme. Ju ende duhet të zhvilloheni si një ekip, si një klub, dhe kjo është ajo që ne bëjmë”, tha Klopp për Goal.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar