Sport

Kjo është deklarata e Munishit, pasi Gjilani u mposht në shtëpi nga Ulpiana

Kryetrajneri i Gjilanit, Ismet Munishi është deklaruar pas ndeshjes së është i kënaqur me atë që kanë treguar lojtarët e tij në fushë.

Tutje, Munishi shtoi se do të fokusohen për derbin me Dritën.

“Unë jam shumë i kënaqur me angazhimin e futbollistëve, e dhanë maksimumin. U rikthyem në lojë, patëm disa raste edhe pas rezultatit 2:2, por nuk shënuam. Ne hyjmë në çdo ndeshje për të fituar. Kjo ndeshje ka pasur shumë episode.

Nuk shënuam dhe pastaj pësuam. Nuk u testu Kastrati në sulm, por është lojtar i mirë në ajër. Ylberi i fitojë duelet e gjatësisë. Fitoni është lojtar i shpejt, arriti të shënoi. Tash e kemi derbin lokal dhe do të përgatitemi maksimalisht.

Për neve do të thotë shumë derbi. Do të kthehen disa futbollistë nga lëndimet. Jam i kënaqur sot edhe me Yll Hoxhën që u rikthye pas lëndimit. Kampionati është i gjatë, do të vazhdojmë”, u shpreh Munishi.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit

Sport

Faza e dytë starton në mesjavë, vëmendja në Gjilan!