Sport

Kjo është deklarata e Ismet Munishit pas barazimit ndaj Dukagjinit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ismet Munishi e nis me barazim ‘misionin’ e tij te FC Ballkani, teksa luajti pa gola në udhëtim te Dukagjini, raporton Gazetasheshi.com.

Tekniku kryeqytetas është ndarë i kënaqur me atë se çfarë treguan futbollistët e tij në fushën e lojës, teksa theksoi se rezultati i barabartë ishte edhe epilogu më i drejtë për këtë përballje.

“Të dy ekipet kishin rastet e veta dhe kanë mundur ta fitojnë ndeshjen. Mendoj se epilogu real i këtij takimi ishte rezultati i barabartë. Në këtë ndeshje të mirë edhe referimi ishte i mirë”, deklaroi Munishi pas ndeshjes.

Në kuadër të javës së dytë ekipi i Ballkanit takohet me Feronikelin. Ndeshja do të zhvillohet në Suharekë.

Aktualisht Ballkani me një pikë renditet në mesin e tabelës në javën e parë të Superligës.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv