Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Forca e Sigurisë së Kosovës në bashkëpunim me KFOR-in kanë bërë një shpërthim të kontrolluar të një bombë me peshë prej 907kg, shkruan Gazeta Metro.

Kjo bombë është larguar nga tuneli i hekurudhës në Merdarë dhe për këtë edhe është ndërprerë përkohësisht qarkullimi i njerëzve dhe mallrave në pikën doganore të Merdarës.

“FSK eliminon një rrezik të madh, nga bomba 907 kilogramëshe
Ekipi i EOD-së së Kompanisë së Deminimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, së bashkë me ekipet e EOD-së së KFOR-it eliminojnë rrezikun nga një bombë Mk 84 me peshë 907 kg

Kjo bombë është larguar nga tuneli i hekurudhës në Merdare ku është duke u pastruar nga organizata humanitare e deminimit NPA”, thuhet në llogarinë e tyre në Facebook.

https://www.facebook.com/SHPFSK/posts/435184821393544

Related posts
Lajme

Këto vende nesër do të mbesin pa energji elektrike

Lajme

Fronti i ftohtë ajror po depërton në Kosovë, sjellë reshje bore e shiu

LajmeShow Bizz

Turp në Big Brother VIP: Improvizuan “varrimin” e Einxhel duke i vendosur lule dhe bërë homazhe

LajmeShow Bizz

E turpshme, Arjola dhe Monika shkrihen së qeshuri pas rrëzimit të Einxhelit në Big Brother VIP

Leave a Reply

Your email address will not be published.