Lajme

Kjo është astronomja kosovare, solli pjesë nga hëna në Kosovë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kjo është astronomja kosovare.

Kronika e mëposhtme flet për një vajzë e cila po ecën me hapa të suksesshëm, në rrugën e saj për studime mbi astronominë.

Pranvera Hyseni madje, në shtëpinë e saj ka sjell edhe pjesë nga hëna dhe gjësende tjera nga gjithësia.

Kronikë nga Klan Kosova.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat