Lajme

Kjo është arsyeja pse Ilir Deda u largua nga Alternativa

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ilir Deda ka disa muaj që ka dorëzuar dorëheqjen e tij nga Alternativa e Mimoza Kusarit-Lilës.

Kjo e fundit sot në Magazinën Zgjedhore ka treguar për arsyet që çuan në largimin e Dedës nga partia e saj.

“Mosmarrëveshjet kanë filluar më herët, atëherë kur bisedohej për ekipin negociator dhe Ligjin për Dialog”.

“Ne kemi qenë kundër Ligjit, ndërsa Deda e ka votuar atë Ligj, i cili më pas është shpallur anti-kushtetues”.

“Ka qenë shumë i pakënaqur me vendimin e partisë, pastaj në njërën nga mbledhjet e Kryesisë ka treguar se për Vetëvendosjen ka vija të kuqe”.

“Kur e kam thirr mbledhjen e fundit, para rreth katër muajsh, Ilir Deda e ka dorëzuar edhe letrën e dorëheqjes”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat