Sport

Kjo është arsyeja e largimit të David Luiz nga Chelsea

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

David Luiz është larguar nga Chelsea duke bërë një veprim të papritur, për t’iu bashkuar Arsenalit.

Braziliani arriti në Chelsea në vitin 2011, dhe pas tri vitesh u transferua te PSG, për t’u kthyer në ‘Stamford Bridge’ në vitin 2016.

Disa muaj më parë, Luiz nënshkroi kontratë të re me Chelsea, dhe u mundua se ai do të qëndronte te ‘Blutë’.

“Duke biseduar me Frank Lampard, erdha në përfundim se ai kishte një plan ndryshe për këtë vit. Ne biseduam mjaft sinqerisht dhe ai e bëri të qartë se kishte ide ndryshe në krahasim me të mijat”, ka deklaruar Luiz, duke sqaruar arsyen e largimit nga Chelsea.

“Kështu që pata mundësinë të marrë një ofertë nga Arsenal, i cili është një klub i shkëlqyer”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv