Sport

Kjo është arsyeja arsyeja se pse gjyqtari i ndeshjes shpërtheu në lot pas finales së Champions League

Mbrëmë është zhvilluar ndeshja finale e Champions League, mes Manchester Cityt dhe Chelsea-t, ku këta të dytit u shpallën kampion të ri të Evropës.

Pas përfundimit të ndeshjes ka ndodhur një ngjarja e pazakontë, ku gjyqtari i ndeshjes Mateu Lahoz është parë duke qajtur nga kamerat, por askush nuk e dinte arsyen pse, transmeton Periskopi.

Është raportuar 2 ditë më parë se qeni i familjes së Matt Lahouz kishte ndërruar jetë, kështu që ai ishte në dyshim për të refuzuar lojën. Por ai e drejtoi ndeshjen dhe ishte emocionues pas mbarimit të kohës së rregullt.

Postime të ngjajshme
Sport

Momenti kur bashkëlojtarët ia prishin gjumin Messit për ta uruar për ditëlindje

Sport

Ndryshohet orari i ndeshjes së Dritës, ja kur luan me Deçiqin

Sport

Kodraliu largohet nga KEK-u

Sport

Prishtina me një mungesë të madhe për ndeshjen e nesërme në Ligën e Kampionëve