Sport

Kjo do të jetë përballja e zjarrtë e “Play-off”-it për inkuadrim në Superligë

Skuadra nga Klina, Dukagjini dhe ajo nga kryeqyteti Flamurtari, do të përballen në “Play-Off” për inkuadrimin në Superligë.

Ka përfunduar edhe sezoni 2020/21 i Ligës së Parë. Malisheva dhe Ulpiana në grupet e tyre kanë dalur lider dhe kanë siguruar inkuadrimin në Superligë.

Ndërsa të besuarit e Armend Dallkut edhe pse fituan dramën me Trepçën, prap nuk ishte e mjaftushme për t’u ngritur në elitën me të lartë kosovar.

Skuadra nga Klina në “Play-Off” për një vend në Superligë do të përballet me Flamurtarin nga kryqyteti. Këto dy ekipe do të përballen në javën e ardhshme.

Ndërsa nga elita kanë rënë skuadra e Vushtrrisë dhe KEK-u.

Postime të ngjajshme
Sport

Hoqi dorë nga profesioni për familjen, kush është partnerja e Eriksen që preku zemrat e të gjithëve

Sport

Batatina: Nuk i frikësohemi asnjë kundërshtari, ne jemi Llapi i Fadil Vokrrit

Sport

Skuadra e Ligës së Parë iu jep shkollë atyre të Superligës, nënshkruan me sponsorin e Kosovës dhe bën prezantim fantastik të fanellave

Sport

EKSKLUZUVE: Ilir Avdyli pritet që të transferohet te kjo skuadër