Sport

Kishte marr vaksinën kundër COVID-19, Vidal del pozitiv dhe shtrihet në spital

Arturo Vidal nuk do të jetë pjesë e ekipit kombëtar të Kilit në sfidën ndaj Argjentinës të enjten, pasi ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Federata e Kilit në një deklaratë për mediat, ku thekson se mesfushori i Interit nuk do të jetë pjesë e skuadrës në ndeshjen ndaj Argjentinës në turin për kualifikimin në Kupën e Botës.

“Mjekët e ekipit kombëtar të Kilit bëjnë me dije që lojtari Arturo Vidal u diagnostikua pozitiv me Covid-19 pas tamponit të kryer të hënën më 31 maj”.

LaLiga Santander – FC Barcelona: The strange case of Arturo Vidal: Plays more for his country than his club | MARCA in English
Vidal mori vaksinën anti-Covid tre ditë më parë, ndërsa dje pas vizitave mjekësore rezultoi pozitiv me Koronavirus.

Ai është shtruar në spital Covid në Santiago në Kili.

Postime të ngjajshme
Sport

Ndryshohet orari i ndeshjes së Dritës, ja kur luan me Deçiqin

Sport

Kodraliu largohet nga KEK-u

Sport

Prishtina me një mungesë të madhe për ndeshjen e nesërme në Ligën e Kampionëve

Sport

Nexhipi ‘transferon’ super futbollistin te Ballkani!