Lajme

Kina befason me numrin e ri të rasteve me koronavirus

Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë në Kinë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të kaluara në këtë vend janë regjistruar 49 raste të reja të koronavirusit.

Nga këto raste, 33 ishin të personave të infektuar brenda vendit dhe 30 prej tyre u regjistruan vetëm në rajonin e skajshëm perëndimor, Xinjiang, shkruan “CNN”, transmeton Gazeta Express.

Tri rastet tjera të transmetuara në nivel lokal u raportuan në provincën verilindore, Liaoning, që shtrihet pranë kufirit me Korenë Veriore.

Përpos rasteve me simptoma, u shënuan edhe 20 raste të personave të infektuar por që nuk kanë simptoma, raportoi Komisioni Kombëtar i Shëndetësisë.

Gjashtëmbëdhjetë raste të tjera u regjistruan në rajone të tjera, përfshirë Shangain, Shandongun dhe Hubein.

Kina ishte shteti i parë që regjistroi zyrtarisht persona të infektuar me koronavirus.

Kjo ndodhi në dhjetor të vitit të kaluar, ndërsa tani virusi është përhapur pothuajse në tërë botën.

Postime të ngjajshme
Lajme

Imazhi për të cilin po ‘zien’ e gjithë Amerika, teksa Biden po betohej si President një burrë shkon dhe ulet ….

LajmeSport

Babai i Rashicës del hapur në përkrahje të PDK-së

Lajme

“E prishi aksionin në Karaçevë” – Qalaj me akuza të rënda ndaj Agim Veliut

Lajme

Kryeministri Hoti tregon se çfarë ka ndodhur me 2.1 milionëshin e Thesarit