Sport

Kilometrat janë veç numër, ‘Dardanët e Zvicrës’ nisen për Kosovë për ta përkrahur Kombëtaren

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kosova nesër zhvillon njërën nga ndeshjet më të rëndësishme në kuadër të kualifikueseve për Euro 2020, ku do të përballet me Çekinë

Dardanët janë gati që të krijojnë një atmosferë fantastike dhe që t’i japin zemër lojtarëve të Kombëtares për ndeshjen kundër Çekisë, shkruan Reporteri.net

Një grup i tifozëve të Kosovës që jetojnë në Zvicër sot kanë marrë rrugën për në vendlindje vetëm që nesër të jenë prezent në stadiumin Fadil Vokrri.

“Dardanët e Zvicrës” gati për ta përkrahur Kosovën – Marrin rrugë për në vendlindje. Një grup i tifozëve të Kosovës sot kanë marrë rrugë për në vendlindje vetëm për një qëllim, përkrahjen e Kosovës kundër Çekisë,” thuhet në njoftim.

Kujtojmë, që ndeshja Kosovë-Çeki luhet nesër me fillim nga ora 15:00.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv