Sport

Khabib shpreh dëshirën të bëhet futbollist: Kam biseduar me Cristiano Ronaldon

Ylli rus, Khabib Nurmagomedov pasi është larguar nga UFC-ja duket se po e mendon një sport tjetër, përcjell “Zeri.info”.

Luftëtari i UFC-së e mbylli karrierën e tij në vitin 2020, teksa është rikthyer dhe ka treguar se është i gatshëm të luajë futboll.

32-vjeçari që është mik me yllin e Juventusit, Cristiano Ronaldon ka thënë se ai ka biseduar me të si dhe presidentin e UEFA-s, pasi siç ka thënë ai është ëndërr e fëmijërisë për të luajtur futboll.

“Të luash futboll në një nivel profesional është një ëndërr e fëmijërisë. Futbolli është mbreti i sportit. Kam biseduar për këtë me presidentin e UEFA-s, Aleksander Ceferin, me pronarin e PSG-së dhe Cristiano Ronaldon”, ka thënë Khabib.

Luftëtari kampion ka treguar edhe skuadrën e ëndrrave.

“Spartaku i Moskës pa dyshim që është fantastik, por klubi i ëndrrave të mia është Real Madridi”, tregoi ai. /

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga Live: Prishtina – Llapi, Gjilani – Arbëria

Sport

Rezultatet e dy ndeshjeve të stinorit vjeshtor mes Prishtinës dhe Llapit

Sport

FC Prishtina – Llapi: Forma e skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe përballjet direkte

Sport

Shtatë takime në Ligën e Parë: “Nxehtë” në Klinë, spikat derbi në Prizren