Sport

Khabib Nurmagomedov pas pensionimit nga UFC, luan futboll me ish-mesfushorin e Milanit

Kampioni i peshave të rënda, Khabib Nurmagomedov ka zhvilluar një ndeshje futbolli pas pensionimit të tij nga UFC-ja, përcjell “Zeri.info”.

Nurmagomedov ka qenë në Dubai pas pensionimit, derisa u filmua duke luajtur futboll me ish-mesfushorin e Milanit, Clarence Seedorf, lojtari i preferuar i babait të tij të ndjerë.

“The Eagle” kishte veshur pantollonat e shkurtëra të tij që përdorte në UFC.

Ish-luftëtari i UFC-së, Khabib i cili është një mbështetës i patundur i Real Madridit, ka pasur një duel me Burak në krahun e majtë dhe demonstroi një ritëm qesharak për t’u ndjekur.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës dhe Gjilani në stërvitje te Ballkani, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dana White pas bisedës me Khabibin tregon nëse do të rikthehet në UFC

Sport

Ish-mbrojtësi i Kosovës shfaqet në përgatitje me Gjilanin, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dallku dhe Dautaj i bashkohen Gjilanit në Durrës, futbollistët mund të ‘firmosin’ gjatë ditëve në vazhdim