Sport

Khabib e thotë hapur se diçka superiore bëri që McGregor ta thyejë këmbën

Khabib Nurmagomedov ka thënë se ai e shijoi mbrëmjen e UFC 264, derisa tha se diçka superiore bëri që Conor McGregor të thyente këmbën ndaj Dustin Poirier.

Dagestanezi nuk e kishte problem që të ofronte një mendim real për irlandezin dhe humbjen që e pësoi ky i fundit në fundjavën e kaluar.

Ish-kampioni i peshave të lehta në UFC e theu këmbën në përfundim të raundit të parë, e më pas shpërtheu në fyerje ndaj amerikani.

Por, Khabib ka thënë se Zoti nuk i do ata që janë vetjak dhe që mendojnë se janë më të mirët se gjithkush tjetër.

‘The Eagle’ i tha MMA Junkie : “(Aty) gjithmonë (do të) ekzistojë diçka superiore – më e fuqishme – sesa që kemi”.

“Ndonjëherë kur njerëzit bëhen: ‘Unë jam ky, unë mund ta bëj këtë. Unë jam i zgjuar sepse jam i fortë’. Zoti gjithmonë do t’ju bëjë të përulur. Unë pashë dje ose dy ditë më parë, pashë intervistën e trajnerit të tij si: ‘Unë nuk e kuptoj se si ndodhi kjo. Ai është një njeri i ri i fortë, i fortë dhe theu këmbën, nuk e kuptoj si ndodhi”.

“Çdo gjë nga Zoti. Ju duhet të bëheni të përulur. Kur bëheni të pasur, kur bëheni të fortë, kur bëheni të famshëm dhe atëherë mendoni se kjo është për shkak të vetvetes? Zoti do t’ju bëjë të përulur”, ka shtuar më tej Khabib.

Dagestanezi i ka thënë Poirierit se shpreson që në fund të këtij viti ta ketë shansin që të fitojë titullin e kampionit, pasi e meriton.

Postime të ngjajshme
Sport

Kështu i pritën “Dardanët” ekipin olimpik të xhudos

Sport

Në sheshin e Prishtinës pritje madhështore për medalistet olimpike

Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko