Sport

KFF Mitrovica arrin marrëveshje me trajnerin e njohur

Pas rrethanave të krijuara në klub me rastin e dorëheqjes së trajnerës Suada Jashari.

Kryesia e Kff Mitrovicës arrin marrëveshje me trajnerin e njohur Gani Sejdiun që ta ndihmoj klubin deri në një kohë të pacaktuar (deri te angazhimi në një klub në kategorinë e meshkujve).

Marrëveshja e të dy palëve është që edhe pas angazhimit në ndonje klub të meshkujve ai të monitoroj ekipen dhe të angazhohet të pakten dy herë në javë.

Kryesia e klubit i falenderohet trajnerit Gani Sejdiu për gatishmërin për ta ndihmuar klubin dhe me përvojen e ti që së bashku me trenerat tjerë të punohet në ngritjen e profesionalizmit dhe cilesis, që klubi ti arrij objektivat si në nivel vendi po ashtu edhe në arenën ndërkombëtare.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit