Sport

KF Rilindja shpërblen më të mirët për vitin 2020

Klubi futbollistik Rilindja ka treguar edhe një herë si edhe shumë herave të tjera se me organizimin, seriozitetin dhe përkushtimin, ka një të ardhme vërtet të ndritur, shkruan BlicMedia.

KF Rilindja edhe këtë fundvit ka shpërblyer mè të mirèt e klubit për vitin që po e lëm pas, shkruan BlicMedia.

Nga stafi i klubit janë shpèrblyer:
1. Fehmi Fejza Drejtor Sportiv (Për angazhimin e tij prej themelimit tè klubit e deri më sot)

2.Shemsudin Bajrami – (Për sukseset me gjeneratën U17 – 10 ndeshje 10 fitore)

3.Mentor Maloku – Trainer i ekipit të femrave U13 (Për herë të parë
nè historikun e klubit, Rilindja ka themeluar klubin e femrave ku dita ditès po rritet numri i femrave lojtare

4.Fatmir Zhdrella si traineri më i suksesshë.(Me gjeneratën U15 vendi i parë, ndërsa tani e tutje do jetë edhe trainer i seniorve.

5.Lulzim Ukshini – Trainer i portierëve.

KF Rilindja ka shpërblyer edhe mysafirët:

1.Agron Gojnovci – Gazetar sportiv
2.Avni Salihu – Drejtor Uhilas Givova
3.Veli Xhukolli – Prind
4.Tanush Vraniqi
5.Lumë Gashi- Prind
6.Ismet Ademi – Mirbajtès i stadiumit

Lojtarët e shpërblyer nga KF Rilindja.

1 Ilir Gashi – Ish lojtar i KF Rilindja tani karierèn është duke e vazhduar në Greqi
2 Jon Kasabaqi – Gjenerata U13
3 Rrezon Gashi – Gjenerata U15
4 Rinor Shabani – Gjenerata U17
Golashënuesi mè i mirë Rron Sylejmani
Portieri më i mirè Rron Gashi
Lojtari më perspektiv, Enes Cakolli U15
Lojtari më perspektiv Erion Xhukolli U17

Dhe në fund për 8 vite angazhim si udhëheqèse e programit festiv të klubit me mirënjohje nga Kryetari Fadil Gashi ështè shpërblyer Znj. Valbona Fejza.

Duhet theksuar se 5 lojtar të klubit Rilindja me rastin e fund vitit janë liruar pa pages nga klubi.
Shorti është tërhequr në klub, ku disa nga prindërit kanè bër tërheqjen e fitusve. /BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Armando Broja gjen sërish golin

Sport

Vendoset se në sa shtete do të luhen ndeshjet e Euro2021

Sport

Ibrahim Dreshaj tregon klasin e tij, asiston në golin e dytë të Heerenveeen ndaj Feyenordit

Sport

Burreli i Samuel Nikajt triumfon pastër ndaj 2 Korrikut në Durrës