Sport

KF Rilindja organizon turneun në nderim të Ditës së Çlirimit të Prishtinës

Një nga skuadrat më të organizuara në Kosovë, Klubi Futbollistik “Rilindja” organizon turneun në nderim të Ditës së Çlirimit të Prishtinës, shkruan BlicMedia.

Ky turne tani tradiional do të mbahet me datat 12 dhe 13 qershor në stadiumin e Rilindjes n kryeqytet.

Sponzor të këtij turniri janë “SHAFI”, në kry me Z.Agim Paqarada dhe “Givova” në kry me Z.Avni Salihu.

Këto janë disa nga skuadrat të cilat do të marrin pjesë:

Postime të ngjajshme
Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur

Sport

Tjetër futbollist konfirmon largimin nga Trepça ’89