Lajme

Këtyre moshave u takojnë viktimat e sotme të COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se që prej dje janë regjistruar katër raste të vdekjes dhe 56 raste të reja me COVID-19, raporton Express.

Sipas njoftimit të MSh’së, në 24 orët e fundit janë testuar rreth 3 mijë e 200 mostra.

“Nga 3.327 testime, 56 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 281 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 154.881. Në total numri i rasteve aktive është 2.330”, ka njoftuar Ministria.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/embed/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB?fbclid=IwAR03ld34xk7Ff34ZdT_oiGgBITeLG6quGXMulxeBsdgmhg11Ewz1pOnF6hI

Postime të ngjajshme
Lajme

Numërohen votat me kusht në Istog: Kaq vota morën kandidatët

Lajme

Kaq vota me kusht morën kandidatët në Gjakovë

Lajme

Moti për dy ditët e ardhshme

LajmeShow Bizz

Ish-e dashura e Granitit futet sonte në Big Brother VIP?