Lajme

Këtu i gjeni të detajuara masat e reja anti-COVID

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i ka shpërndarë në profilin e tij në Facebook masat e reja kundër përhapjes së koronavirusit që u votuan sot në Qeverinë e Kosovës.

Ai ka kërkuar kujdes nga të gjithë qytetarët në valën e dytë të pandemisë, me të cilën po përballet e gjithë bota.

Vala e dytë e pandemisë po i gjenë institucionet tona shëndetësore më të përgatitura. Megjithatë, kapacitetet tona spitalore janë të limituara dhe kërkohet kujdes maksimal për t’u mbrojtur nga virusi”, shkruan Hoti.

Postime të ngjajshme
Lajme

Hoti njofton se kur do të hapet sistemi online për tërheqjen e 10%

Lajme

Biznesi i Haxhi Avdylit përfiton subvencione nga VV’ja në Prizren

Lajme

Opinion nga studenti nga pikpamja e tij për debatet telivizive politike

Lajme

Lajm i mirë: Mblidhen 100 mijë euro për shërimin e të riut nga Suhareka