Lajme

Këto vende nesër do të kenë ndërprerje të rrymës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

KEDS njofton se për shkak të punimeve në rrjet, disa vende nesër do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike.

Njoftimi i plotë:

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Gjilan

1.Në TS 110/10kV Kamenica do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Industriali (Kodi:62000015) prej orës 10:00 deri në ora 13:00

Vendet: Muharremi petroll, Birraria Hugos, Seperacioni Ardhmëria Topanicë, Ujësjellësi Topanicë, Lindi petroll, Fabrika e bllokave, Seperacioni Tali, Dogana, Borovc, Landi, Fama petrol dhe Shpk. Arbnori.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i izolatorëve zingjiror dhe rregullimi i ndarësit, pastrim traseje.

Gjakovë

1.Në NS 35/10 kV Gjakova I do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Dobroshi (Kodi: 80080007) prej orës 08:00 deri në ora 11:00

Vendet: Batushë, Berjah, Brovinë, rr.Dedë Gjon Luli (një pjesë), Dobrosh, Hereç, rr.Lekë Dukagjini, Molliq, Nivokaz, Osek Hilë (një pjesë), Pacaj, rr.Pashko Vasa, Skivjan (një pjesë) dhe Stubull.

Arsyeja e ndërprerjes: Montimi- demontimi i shtyllë së tensionit të mesëm.

2.Në NS 35/10kV Gjakova I do të ndërprehet:

LP 10kV Cërmjani (kodi: 80080012) prej 09:00 deri në ora 14:00

Vendet: Bardhaniq, Bare e Madhe, Bec, Bërdosana, Cermjan, Doblibarë, Gërgoc, Jabllanicë, Kodrali, Krelan, Meqë, Netiç, Rashkoc, Vraniq, Zhabel dhe Zhdrellë.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i izolatorëve.

Prishtina

1.Në TS 35/10kV Fushë-Kosova ll do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Miradi e Epërme (Kodi:15018019) prej orës 11:00 deri në ora 14:00

Vendet: Miradi e Epërme.

Arsyeja e ndërprerjes: Vendosja e shtyllave 10 kV.

22.08.2019

Punime nga palët e treta

Prishtinë

1.Në TS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Shkabaj (Kodi: 15019002) prej orës 11:00 deri në ora 15:00

Vendet: Shkabaj, Mazgit një pjesë, Obiliq një pjesë, Reforma dhe Al Petroli.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i dy shtyllave të betonit.

23.08.2019

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.TS 220/35/10(20)kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10/04 kV Shtedim 3 te Nystreti (Kodi: 14000011211) prej orës 09:00 deri në ora 12:00 si dhe nga ora 14:00 deri në ora 17:00

Dalja 10/04 kV Livadicë (Kodi: 14000011133) prej orës 09:00 deri ne ora 12:00 si dhe nga ora 14:00 deri në ora 17:00

Vendet: Shtedim 3 te Nysreti.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirja e kabllove bistek.

Mitrovicë

1.TS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet:

TS 10 kV/04 Runik-Kisha (Kodi: 74000005036) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS Runik-Kisha

TS 10 kV/04 Radishevë-1 (Kodi: 74000005037) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS Radishevë-1

TS 10 kV/04 Radishevë-2 (Kodi: 74000005051) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS Radishevë-2

TS 10 kV/04 Bajë (Kodi: 74000005039) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: TS. Bajë

TS 10 kV/04 Syrigan (Kodi: 74000005040) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: T. Syrigan.

Arsyeja e ndërprerjes: Ngritja e shtyllave.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat