Sport

Këto janë tetë skuadrat çerekfinaliste në Kupën e Kosovës

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e 1/8 së finales në Kupën e Kosovës.

Dukagjini – 2 Korriku ka qenë ndeshja e fundit në këtë rreth të Kupës ku klinasit kanë kaluar tutje në çerekfinale, shkruan Gazeta Olle.

Përveç skuadrës së Armend Dallkut edhe shtatë të tjera kanë siguruar plasmanin në këtë rreth të Kupës.

 

Prishtina, Llapi, Feronikeli, Istogu, A&N, Trepça ’89, Drenica dhe Dukagjini janë ekipet që do të luajnë në çerekfinale.

Pra në këtë rreth të Kupës do të paraqiten pesë skuadra të Superligës dhe tri të tjera të Ligës së Parë.

Postime të ngjajshme
Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante

Sport

Prishtina fiton krejt në fund të takimit, Leonit Abazi përsëri hero

Sport

Superliga Live: Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes, Trepça ’89 – Prishtina

Sport

Superliga Live: Trepça ’89 – Prishtina