Blic Plus

Këto janë temperaturat për ditët e ardhshme

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Situatë e ngjashme meteorologjike do të vazhdojë të mbajë edhe për ditët vijuese.

Kjo si pasojë e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik të cilat origjinën e kanë nga Afrika Veriore. Kjo situatë meteorologjike kushtëzon mot relativisht të qetë dhe me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë, në vlerat e rrezikut. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Blic Plus

Nuk do ta besoni sa paguhet Arbana për një muaj

Blic Plus

Faton Peci i çon “selam” nga Istogu Bekë Berishës...

Blic Plus

Merkel jep lajmin e madh, Kjo vlen edhe për Shqiptarët që jetojnë në Gjermani

Blic Plus

Letra prekëse e një babi të varfër për të pasurin që ia gërvishti veturën