Sport

Këto janë statistikat mbresëlënëse të Messit në La Liga gjatë sezonit të fundit

Largimi i Lionel Messit nga Barcelona po bën bujë në mediat evropiane.

Lionel Messi ka arritur statistika të jashtëzakonshme gjatë periudhës së tij 17 vjeçare tek Barcelona.

Argjentinasi u bë njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të futbollit, por ndikimi i tij nuk ishte vetëm tek Barcelona, por edhe tek futbolli spanjoll.

Në fakt, Messi qëndron i pari në shumicën e rekordeve të La Ligas, dhe tabela më poshtë tregon statistikat e tij të sezonit të fundit dhe rëndësinë që ai kishte në skuadër.

Messi u rendit i pari sa i përket, golave, asisteve, goditjeve, shanseve të krijuara, pasimeve, driblimeve, faulleve të fituara dhe prekjeve në zonën e kundërshtarit.

Më poshtë mund t’i shikoni statistikat e plota të Messit gjatë sezonit 2020/21.

Postime të ngjajshme
Sport

Real Madridi pa pesë futbollistë të rëndësishëm ndaj Valencias

Sport

Drenica, liderja e re e Superligës: Tahir Lushtaku synon daljen në garat evropiane me skuadrën nga Skënderaj

Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti