Sport

Këto janë skuadrat që tashmë kanë siguruar kalimin tutje në Ligën e Kampionëve

Tetë ndeshje interesante u luajtën sonte në Ligën e Kampionëve.

Pas dueleve të luajtura sonte u përmbyll xhiroja e pestë në kompeticionin më të madh për klube.

Kur ka mbetur edhe një xhiro të luhet, tashmë janë mësuar shumica e ekipeve që janë kualifikuar në fazën tjetër.

11 skuadra deri më tani kanë siguruar një vend në fazën tjetër: Man City, Man Utd, Liverpool, Chelsea, PSG, Bayern, Inter, Juventus, Ajax, Sporting dhe Real Madridi.

Ndërkohë në xhiron e fundit do të mësohen edhe pesë ekipet tjera që do të arrijnë kualifikimin tutje.

Dy ekipet e para të secilit grup kualifikohen tutje, ndërsa vendet e treta vahzdojnë garën në Ligën e Evropës.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *