Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara tashmë në Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’

Kupa e Botës do të mbahet në Katar nga 22 nëntori deri më 18 dhjetor 2022.

Përveç kombëtares që do ta organizojë ngjarjen, këto janë të gjitha ekipet tashmë të kualifikuara për Botërorin e ardhshëm.

Anglia

Zvicra

Katari

Brazili

Gjermania

Danimarka

Blegjika

Franca

Kroacia

Serbia
Spanja

Ndërsa nga play-offi, kualifikimin do ta kërkojnë këto ekipe:

Portugalia

Suedia
Italia

Uellsi

Skocia

Rusia
Polonia

Maqedonia

Austria

Reoublika e Çekisë

Related posts
Sport

Ofendoi gjyqtarin, dënohet Nderim Nexhipi

Sport

Kalvin Phillips bën zgjedhjen mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit

Sport

Dhjetë klubet me vlerën më të madhe

Sport

Faza e grupeve në Ligën e Evropës përmbyllet sonte: Këto janë 16 ndeshjet, vëmendja në Napoli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *