Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes së sontme në Ligën e Kampionëve.

Barcelona është mposhtur thellë nga Bayerni, 3 me 0, duke u eliminuar nga kompeticioni më i madh i futbollit evropian.

‘Blaugranët’ tashmë do të vazhdojnë misionin e tyre në Europa League. Benfica ka kaluar tutje nga vendi i dytë, sepse vendi i parë nuk ishte asnjëherë në diskutim, atje ku Bayern Munich ka bilanc maksimal.

Këto janë skuadrat e kaulifikuara: Manchester City, PSG, Liverpool, Atletico, Ajax, CP Sporting, Real Madrid, Inter, Bayern Munich, Benfica, Manchester United, Lille, Salzburgu, Juventus, Chelsea.

Ndërsa, nesër do të mësohet edhe skuadra e fundit nga ndeshja Atalanta – Villarreal.

Related posts
Sport

Distria Krasniqi mëson kundërshtaren për finale – kjo është koha dhe mënyra si mund ta ndiqni finalen

Show BizzSport

Kjo është befasia që Cristiano ia bë Georginën në mes të Dubait

Sport

Me dy gola të shënuar mbyllet ndeshja miqësore Llapi – Neftchy

Sport

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Leave a Reply

Your email address will not be published.