Sport

Këto janë rezultatet komplete të natës së sotme në Ligën e Kampionëve

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve.

Në kryendeshjen e ditës së sotme, Bayerni fitoi ndaj Barcelonës me rezultatin 0-2 në “Camp Nou”.

Thomas Muller realizoi golin e parë në minutën e 33’të, kurse sulmuesi tjetër, Robert Lewandowski realizoi pas 66 minutave lojë, për ta përmbyllur çështjen e fituesi

Kampioni aktual i Ligës së Kampionëve, Chelsea triumfoi minimalisht ndaj Zenitit të Rusisë në “Stamford Bridge”.

Chelsea fitoi me rezultatin 1:0, me golin që u shënua nga Romelu Lukaku pas 69 minutave lojë.

Juventusi triumfoi me rezultatin e thellë ndaj Malmos në Suedi.

Ekipi i Allegrit triumfoi me rezultatin 0:3. Alex Sandro, Dybala dhe Morata realizuan golat për Juventusin në këtë sfidë.

Më poshtë keni të gjitha rezultatet nga ndeshjet e sotme:

Barcelona 0-3 Bayern

Dynamo Kyiv 1-0 Benfica

Villarreal 2-2 Atalanta

Lille 0-0 Wolfsburg

Chelsea 1-0 Zenit

Malmo 0-3 Juventus

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk