Sport

Këto janë rezultatet komplete të natës së sotme në Ligën e Kampionëve

Janë mbyllur gjashtë ndeshjet e fazës së grupeve që startuan nga ora 21:00 dhe që ishin të vlefshme për rrethin e parë të fazës së grupeve të kësaj gare.

Në “Anfield Road” u zhvillua ndeshja spektakolare ndërmjet Liverpoolit dhe Milanit e që në fund festuan anglezët pasi triumfuan me rezultat 3-2.

Arnlod, Salah dhe Henderson shënuar për vendasit kurse golat për kuqezinjët i realizuan Ante Rebic dhe Brahim Diaz.

Ndeshja tjetër e rëndësishme e kësaj mbrëmje, ajo ndërmjet Interit dhe Real Madridit në Itali përfundoi me fitoren minimale të skuadrës së Carlo Ancelotti me golin e vetëm të realizuar nga Rodrygo në minutën e 89’ të ndeshjes.

Spektakël golash kishte edhe në sfidën pati në ndeshjen Manchester City-RB Leipzig ku anglezët triumfuan me rezultat 6-3.

Rezultatet e ndeshjeve të tjera ishin këtoL

Atletico Madrid-Porto 0-0

Club Burge-PSG 1-1

Sporting-Ajax 1-5

Postime të ngjajshme
Sport

"Efekti" Berisha rriti vlerën e Prishtinës, tani bardhekaltërit bëhen klubi më i shtrenjtë në Kosovë!

Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane