Sport

Këto janë rezultatet e takimeve të zhvilluara sot në Ligën e Parë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Janë mbyllur tri ndeshjet e ditës së diel në kuadër të javës së dytë në Ligën e Parë, teksa janë regjistruar rezultate mjaft interesante, raporton Gazetasheshi.com.

  Malisheva ka shënuar fitore të rëndësishme në udhëtim përballë Vllaznisë së Pozheranit, teksa ka rikthyer rezultatin nga 2-0 në 3-4.

  Fitore të rëndësishme në udhëtim ka regjistruar edhe 2 Korriku te Dardana. Kryeqytetasit kanë triumfuar me rezultat të pastër 0-2.

  Vëllaznimi nuk shkoi më larg se një barazim përballë Drenasit në shtëpi, 1-1.

  Dueli i vetëm i mbetur i kësaj jave ndërmjet Trepçës dhe Ulpianës zhvillohet të mërkurën.

  Rezultatet e ditës së diel

  Vëllaznimi – Drenasi 1-1
  Dardana – 2 Korriku 0-2
  Vllaznia – Malisheva 3-4

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv