Sport

Këto janë rezultatet e ndeshjeve të Ligës së Dytë

Dukagjini – Rahoveci dhe Dushkaja – Dardanët kanë hapur siparin e xhiros së pestë në Ligën e Dytë të futbollit kosovar, shkruan Gazetasheshi.com

Skuadra nga Rahoveci ka arritur një fitore me rezultat të thellë ndaj Dukagjinit 1:4, duke radhitur fitoren e pestë me radhë. Kurse, Dardanët kanë triumfuar përballë Dushkajës me rezultat 2:3, kështu, klubi nga Gjakova është duke treguar qëtë seozn po rrezikon mbijetesën në Ligën e Dytë.

Rezultatet e Ligës së Dytë:

Dukagjini 1-4 Rahoveci

Dushkaja 2-3 Dardanët

Kurse gjatë vikendit do të zhvillohen edhe gjashtë përballje tjera.

Postime të ngjajshme
Sport

Rezultate të dobëta të Llapit, Batatina “kërcënon” futbollistët

Sport

“Legjendat” fajësojnë lojtarët e Llapit

Sport

Juventus merr fitore të madhe në Ukrainë, shkëlqen Morata

Sport

Gjyqtarët gjilanas përsëri do ta ndajnë drejtësinë në derbin e zjarrtë lokal