Sport

Këto janë rezultatet e mbrëmjes së sotme në ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror “Katar 2022”

Ronaldo edhe njëherë ka treguar se është i paprekshëm dhe i paarritshëm tek Portuaglia.

Dy gola të shënuara sonte fillimisht në minutën e 88-të e pastaj në 94-të i ka dhënë fitoren Portugalisë përballë Irlandës me rezultat 2:1.

Portugalia është pritur të ketë fitore të lehtë por doli të jetë shumë më e vështirë, derisa edhe fati i ka ndihmuar me protagonist kryesor Ronaldon i cili përveç dy golave të shënuar ai në pjesën e parë humbi një penallti.

Një rezultat befasues sonte ka ardhur nga Franca e cila në fushën e vetë nuk mundi të marrë më shumë sesa një barazim përballë Bosnje e Hercegovinës.

Më poshtë mund t’i gjeni komplet rezultat e mbrëmjes së sotme në ndeshje kualifikuese për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar