Sport

Këto janë ngjarjet të cilat kanë ndodhur që kur Liverpool ka humbur për herë të fundit në shtëpi në Premier Ligë

Liverpooli e mirëpret në “Anfield” West Bromwich Albionin të dielën pasdite, bashkë me ta do të jetë edhe trajneri i ri, Sam Allardyce, që është trajneri i fundit që mposhti Liverpoolin në shtëpi në Premier Ligë.

Humbja e fundit e “The Reds” në kampionatin elitar anglez ishte më 23 prill të vitit 2017, kur Crystal Palace i Allardyce u kthye në shtëpi me tri pikë pasi shënoi fitore 1:2 në “Anfield”.

Që nga ajo kohë, skuadra e Jurgen Klopp ka luajtur 66 ndeshje në shtëpi pa shijuar humbjen, duke zgjatur dy sezone të plota dhe gjatë kësaj kohë kanë ndodhur shumë gjëra.

– Janë dalë nëntë filma të Marvel – Guardians of the Galaxy 2, Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok, Black Panther, Avengers: Infinity War, Ant-Man and the Wasp, Captain Marvel, Avengers: Endgame, Spider-Man: Far Nga shtepia

– Filloi pandemia e koronavirusit

– Manchester United ka shpenzuar 421 milionë funte për lojtarë dhe ka një Europa League për të treguar për të – fituar një muaj pas humbjes së Liverpool

– Lionel Messi (644) ka thyer rekordin e Pele (643) për shumicën e golave ënë një klub të vetëm

– Anthony Joshua ka mposhtur Wladimir Klitschko, ka humbur titujt e tij botëror ndaj Andy Ruiz dhe i fitoi përsëri. Ai gjithashtu ka vazhduar t’i mbrojë ata kundër Kubrat Pulev

– Boris Johnson u bë Kryeministër pas një votimi të udhëheqjes së Partisë Konservatore dhe më pas zgjati shumicën e partisë në një Zgjedhje të Përgjithshme.

– David Moyes u emërua menaxher i West Ham United, i mbajti ata në Premier League, humbi punën e tij dhe e mori përsëri punën në West Ham.

– Liverpool ka qenë në dy finale të Ligës së Kampionëve

– Liverpool ka fituar titullin e parë në Premier League

– VAR u fut në futboll në Kupën e Botës dhe më pas në Premier League, dhe askush nuk është ankuar për këtë

– Manchester United themeloi një ekip femrash dhe ata kanë fituar ngritje në detyrë

– Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson u anulua për herë të katërt dhe të pestë. Nurmagomedov gjithashtu ka dalë në pension që nga UFC

– Wayne Rooney ka luajtur për Manchester United, Everton, DC United dhe Derby County ndërsa ka menaxhuar gjithashtu The Rams. Ai gjithashtu ka luajtur për Anglinë, u tërhoq nga detyra ndërkombëtare dhe doli nga pensioni për të luajtur një ndeshje.

Ndeshja e parë e Allardyce në krye të skuadrës së re përfundoi në një humbje 3-0 ndaj Aston Villa fundjavën e kaluar.

Postime të ngjajshme
Sport

SUPERKUPA LIVE: Prishtina – Drita

Sport

Ballkani përballet me gjigantin ukrainas në Antalia

Sport

Drita dhe Prishtina përballen në Turqi, luhet për trofeun e parë të vitit

Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak