Lajme

Këto janë ngjarjet që pritet të ndodhin sot në vend

Ngjarjet që pritet të ndodhin sot, 1 nëntor 2021.

Komisioni për Buxhet shqyrton kërkesën e Gjykatës Kushtetuese për informatë dhe përgjigje në lidhje me rastin nr. KO93/21. (Kuvendi i Kosovës, salla C-203, ora 10:00) Do të ketë video

Kryesia e Kuvendit të Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 11:00)
Komisioni për Ekonomi shqyrton Projektligjin për tregti me jashtë. (Kuvendi i Kosovës, salla N-506, ora 11:00)

Partia Socialdemokrate mban konferencë për medie. (Selia qendrore rr. “Bajram Kelmendi”, ora 13:00)

LDK mban konferencë për media. (Shtabi për Prishtinë, ish-ndërtesa e Ombuspersonit, hyrja nga restorant “Simphony”, ora 13:00)

Qeveria pret ndryshime pozitive për liberalizimin e vizave, optimizëm për pjesën e parë të vitit 2022.

Postime të ngjajshme
Lajme

Aksident tragjik në Itali, vdes 24-vjeçari shqiptar

Lajme

Momenti kur polici serb tërheq zvarrë një grua gjatë protestave në Beograd

Lajme

Shpat Kasapi tregon ngjarjen emocionuese të babait që i ka ndodhur në të njëjtin vend të aksidentit në Bullgari

Lajme

U raportua për sulme të mundshme në Kosovë, reagon Policia