Sport

Këto janë ndeshjet që do të zhvillohen sot në kampionatet më të forta në Evropë

Dita e sotme do të jetë e mbushur me shumë ndeshje të futbollit elitar evropian.

Në Premierligën angleze, do të zhvillohen katër ndeshje tejet interesante.

Tottenhami do të përballet me Leeds Unitedit në shtëpi, derisa Arsenali i shkon West Bromwichit.

Në dy ndeshjet tjera, Crystal Palace përballet me Sheffield Unitedin, derisaa Brightoni është nikoqir i Wolverhamptonit.

Në Bundesligën gjermane, do të luhen shtatë ndeshje, ku vëmendja do të jetë te ndeshjet Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen si dhe te sfida Stuttgart – RB Leipzig.

Në La Ligën spanjolle, Real Madridin është nikoqir i Celta Vigos, kurse Real Betisi e pret në derbi lokal Sevillën.

Postime të ngjajshme
Sport

Arsenali në bisedime me super talentin e gjigantit spanjoll

Sport

Futbollisti i Feronikelit rikthehet pas shtatë muajve në fushën e blertë!

Sport

Gjilani cakton një miqësore, luan kundër kësaj skuadre

Sport

Madhështore: Rivaliteti anash doktori i Gjilanit uron atë të Dritës për ditëlindje