LajmeZgjedhjet 2021

Këto janë komunat ku po prinë Lëvizja Vetëvendosje

Janë numëruar 330 mijë vota të zgjedhjeve të sotme dhe Lëvizja Vetëvendosje është duke prirë në shumicën e komunave.

Përveç komunave me shumicë serbe, Skenderajit dhe Drenasit, Deçanit dhe Junikut, LVV është duke prirë në të gjitha komunat e tjera, shkruan lajmi.net.

Saktësisht, LVV është duke prirë në 24 komuna të Kosovës. /Lajmi.net/

Postime të ngjajshme
Lajme

Kështu do të duket grupi i ri parlamentar i PDK-së me 19 deputetë

Lajme

Grabitje në Prishtinë, Policia në aksion

Lajme

Kaq vota mori Agim Veliu në zgjedhjet e 14 shkurtit

Lajme

Personat që tashmë kanë shpallur kandidaturat për kryetar komunash