Sport

Këto janë dy skuadrat e para që sigurojnë kalimin tutje në Ligën e Kampionëve

Janë luajtur sonte ndeshjet e radhës në Ligën e Kampionëve.

Pas tetë ndeshjeve të luajtura sonte janë mësuar dy skuadrat e para që kanë siguruar matematikisht kalimin në fazën 1/16 të LK, shkruan lajmi.net.

Bayerni arriti të mposht Benfikën 5-2, dhe me këtë fitore ka grumbulluar 12 pikë në grupin E duke arritur të kualifikohet tutje.

Në anën tjetër edhe Juventusi siguroi kalimin tutje pas fitores 4-2 kundër Zenitit.

‘Bianconerët’ prijnë në grupin H me 12 pikë, dhe kanë siguruar një vend në fazën tjetër.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë skaudrat tjera që do të kualifikohen për fazën 1/16.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *