Sport

Këto janë delegimet e plota për xhiron e 15-të në Superligë

Mesjava është e rezervuar për derbin më të madh në Superligën e Kosovë në futboll.

Të mërkurën me fillim nga ora 13:00 do përballen mes vete skuadra e Gjilanit dhe Dritës, shkruan Sheshi.info

Tashmë është bërë edhe delegimi i gjyqtarëve për xhiron e 15-të.

Derbin e zjarrtë do ta gjykojne gjyqtarët gjilanas me në krye Shpëtim Murtezin me asistentët Fatlum Jashari, Hekuran Osmani, Valbon Hoxha dhe në dhomën e VAR-it do jetë Mervan Bejtullahu.

Ballafaqimin tjetër interesant mes Drenicës dhe Llapit do e drejtoj Besfort Kasumi me asistentët Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Vigan Ibërdemaj dhe në VAR do jetë Mentor Ajeti.

Më poshtë Gazeta “Sheshi” ua sjellë delegimet e plota:

Related posts
Sport

Ky pritet të jetë kundërshtari i radhës i Furyt

Sport

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Barcelona

Sport

Një turne i madh do të mbahet këtë muaj në kryeqytet – këto janë detajet

Sport

Ramos tregon cili është futbollisti më i afërt i tij, e kosnideron si vëlla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *