Lajme

Këto janë çmimet e vaksinave anti-Covid

Radio Evropa e Lirë ka publikuar një infografikë që tregon për çmimet e vaksinave anti-Covid, raporton Express.

Në bazë të kësaj infografike, më së shtrenjti kushton vaksina e Modernas, apo 37 dollarë.

Pas vaksinës së Modernas, me çmim më të lartë renditet vaksina Sinovac, e cila kushton 30 dollarë.

Vaksina e Pfizer-BioNTech kushton 20 dollarë, e Astra Zenecas 4 dollarë, derisa nga 10 dollarë kushton vaksina Johnson&Johnson dhe ajo Sputnik.

Të dhënat janë marrë nga raportimet e mediave, si dhe Ministria e Shëndetësisë së Rusisë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Policia jep detaje për rastin e dhunës seksuale ndaj nxënëses në klasën e parë

Lajme

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë

Lajme

“E pabesueshme”, ish-gazetarja kosovare rrëfen bisedën e burrit me ekipën e Associated Press pas bombardimit

Lajme

Eksperti amerikan godet Kurtin për gjendjen tek “1 Tetori”